Strona wykorzystuje pliki cookies , prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony!

Lubelska Izba Lekarsko-Weterynaryjna

Sanitas animalium pro salute homini

Lubelska Izba Lekarsko-Weterynaryjna uprzejmie informuje, że biuro Izby jest czynne od poniedziałeku do piątku w godzinach  830-1300. Obowiązują wszyskie aktualne zasady i ograniczenia związane z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zmarł prof. dr hab. Jerzy Rzedzicki

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 18 sierpnia 2020 r. zmarł, przeżywszy 80 lat, prof. dr hab. Jerzy Rzedzicki, emerytowany Profesor Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, długoletni dyrektor Instytutu Chorób Zakaźnych, a następnie Instytutu Biologicznych Podstaw Chorób Zwierząt, zasłużony pracownik nauki, ceniony nauczyciel akademicki, wychowawca wielu pokoleń lekarzy weterynarii. Za swą działalność naukową, dydaktyczną oraz organizacyjną uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz innymi akademickimi wyróżnieniami naukowymi i honorowymi. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 24 sierpnia 2020 r.  o godz. 1200 w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Lipowej w Lublinie.